Po pierwsze, zaniechajmy przepatrywania ksiąg telefonicznych, bo one już od lat nie wypełniają swoich funkcji. Dobrze zrobimy, gdy podłączymy się do sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni napotkamy już odrębne strony wirtualne, które interesują się jedynie numerami – odkrywają je, oznaczają i piszą, do kogo one należą. Wejdźmy koniecznie na tego typu stronę i potem wpiszmy do jej komórki numer telefonu, który nieustannie do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy wiadomość zwrotną mieszczącą dane na temat danego numeru. Warto wspomnieć, że takie strony są uzupełniane nie tylko przez ich właścicieli, ale również przez normalnych ludzi. To oni komentują numery, określają, do kogo one należą i ustalają, czy są one niegroźne. My także możemy pisać wiadomości o różnorodnych właścicielach numerów, aby w pewnym stopniu uprościć życie innym osobom. Z pewnością warto to robić właśnie w Internecie.

Jeśli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu znaleźć go przez internet. Wiele portali internetowych zaprezentuje nam konkretnie, kto może być posiadaczem danego numeru, dlatego powinniśmy tylko wziąć informacje z takich witryn. Czyńmy to za każdym razem, gdy zaczniemy się zastanawiać, czy możemy spokojnie odebrać swoją komórkę. Dobrze bowiem zawsze być ostrożnym.

Jaki to numer

Choćby nawet nasza książka telefoniczna jest wypełniona po brzegi, na pewno nie posiadamy numerów do wszystkich ludzi, którzy żyją w naszej dzielnicy. Czasem zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, o ile na tapecie głównej telefonu widnieje obca kombinacja cyfr.

Zwykle w takich chwilach po prostu nie odbieramy, ponieważ nie chcemy kontaktować się z nieznajomymi ludźmi. Mimo wszystko jeżeli nieznany nam numer spróbuje zadzwonić po raz drugi, zapragniemy sprawdzić, kto może być jego posiadaczem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie powinniśmy od razu biec na policję, bo przecież nie zawsze dziwne połączenia wykonywane są przez kryminalistów. Często nieznany numer telefonu może przynależeć do członka naszej wielkiej rodziny, który jedynie wymienił telefon komórkowy albo wybrał innego operatora. A jeśli posiadamy dojście do sieci, sami ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wpisać kombinację cyfr do popularnej strony szukającej albo od początku zrobić użytek z witryny, jaka interesuje się badaniem i sprawdzaniem różnych numerów. To ona tylko pokaże nam samym, co to za numer i do kogo on może należeć. Później sami ustalimy, czy chcemy odebrać dziwny telefon.

Zwykle jednak możemy odbierać także i takie niepokojące połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet niechcący zablokować telefon kolegi, który chce naszej porady.

kto dzwonił z numeru

Telefony komórkowe zaistniały na rynku już mnóstwo lat wstecz, a mimo to wciąż są bardzo popularnymi sprzętami. Ludzie telefonują z nich niemalże bez przerwy, aby porozumieć się z przyjaciółmi, wysłać im wiadomość albo usłyszeć czyiś ton głosu. Niestety, nawet te niezwykłe komórki są czasami pewnym zagrożeniem, ponieważ z nich korzystają także bandyci i naciągacze. To oni telefonują z obcych numerów, jakie jednak da się w miarę prędko rozpoznać.

Oczywiście najłatwiej byłoby zatelefonować pod wybrany numer, jednak często tego typu czyn nie jest zbyt pożyteczny. Jeśli on się nie sprawdza, ponieważ dzwoniący nie odbiera, należy w inny sposób sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasem wystarczy tylko wpisać numer telefonu do wyszukiwarki internetowej i zajrzeć potem na różnorodne strony, aby odkryć dzwoniącego. Istnieją nawet specjalistyczne strony wirtualne, które skupiają w sobie niemalże wszystkie dziwne numery, opisują je i wystawiają im noty. Internauta powinien z tych stron zrobić użytek, a nawet własnoręcznie stworzyć recenzję o wybranym numerze. A jeśli jednak taka strona nie posłuży danej osobie, a tę osobę wciąż będą martwić ciągłe telefony, zawsze może ona udać się na policję. W pewnych momentach na pewno warto tak zadziałać, aby zobaczyć się, co to za numer dzwonił i poznać tożsamość nieznanego rozmówcy. Głuche telefony nie mogą być w końcu niczym przyjemnym, dlatego trzeba z nimi zawalczyć.

W obecnych czasach niemalże każdą sprawę da się już bez problemu rozwiązać (np. wykorzystując phone number lookup). Choćby teoretycznie nieznane numery da się błyskawicznie rozpoznać, aby osądzić, czy są one na pewno niegroźne. W takim celu należy odwiedzić specjalną stronę internetową, zatelefonować pod nieznany numer albo skontaktować się z komendą.