Kto dziś dzwonił

Nawet jeżeli nasza książka z numerami jest zapisana doszczętnie, z pewnością nie posiadamy numerów telefonu do wszystkich osobników, jacy żyją w naszej okolicy. Czasem namyślamy się zatem, kto dzwoni, o ile na ekranie telefonu pojawia się obca mieszanka liczb.

Najczęściej w takich momentach najzwyczajniej nie odbieramy, bo nie lubimy rozmawiać z obcymi osobami. Mimo wszystko jeżeli obcy nam numer spróbuje zadzwonić ponownie, zapragniemy sprawdzić, jaka osoba jest jego właścicielem. A jak to sprawdzimy?

Nie musimy na początku biec na komisariat, skoro w końcu nie każde obce telefony tworzone są przez kryminalistów. Czasem nieznany numer telefonu może należeć do członka naszej obszernej rodziny, który po prostu kupił nowy aparat telefoniczny lub zmienił dotychczasowego operatora.

A jeżeli posiadamy dojście do Internetu, samodzielnie ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wklepać nieznany numer telefonu do sprawdzonej wyszukiwarki lub od początku zrobić użytek z witryny, jaka interesuje się badaniem i sprawdzaniem rozmaitych numerów telefonu. Ona tylko pokaże nam samym, co to za numer i do jakiej osoby on prawdopodobnie należy. Później samodzielnie zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać tajemniczy telefon.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać także i takie dziwne połączenia. Jeżeli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek zablokować połączenie przyjaciela, który potrzebuje naszej porady.

kto dzwoni z numeru nieznanego

Komórki pojawiły się na świecie już mnóstwo lat temu, a i tak dalej są najpopularniejszymi urządzeniami. Wszyscy dzwonią z nich praktycznie bez przerwy, by porozumieć się ze znajomymi, przesłać im sms-a lub usłyszeć czyiś głos. Niestety, nawet popularne komórki mogą być nierzadko pewnym zagrożeniem, bo z nich dzwonią również bandyci i wyłudzacze. Oni dzwonią z obcych numerów, które jednak da się w miarę prędko odkryć.

Oczywiście najłatwiej byłoby zadzwonić pod wybrany numer, jednak zwykle tego typu krok nie jest zbyt efektywny. Jeżeli on nie działa, bo dana osoba nie odbiera, trzeba w inny sposób sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasami wystarczy tylko wklepać numer telefonu do wyszukiwarki wirtualnej (reverse phone number lookup) i zajrzeć potem na różnorodne portale, by odkryć rozmówcę. Są już nawet specjalne strony internetowe, które skupiają u siebie praktycznie wszystkie podejrzane numery, piszą o nich i stawiają im noty. Każdy powinien z nich zrobić użytek, a nawet własnoręcznie stworzyć opinię o wybranym numerze. A jeżeli nawet taka witryna nie pomoże danej osobie, a tę osobę dalej będą nękać głuche telefony, w każdej chwili może ona zgłosić się na komendę. W pewnych momentach z pewnością powinno się tak zadziałać, by zobaczyć się, co to za numer dzwonił i odkryć tożsamość nieznanego rozmówcy. Głuche telefony nigdy nie są przecież niczym dobrym, dlatego warto z nimi zawalczyć.

W dzisiejszych latach praktycznie wszystko da się już spokojnie rozwiązać. Nawet pozornie nieznane numery można błyskawicznie odkryć, by ocenić, czy będą one na pewno bezpieczne. W tym celu wystarczy wejść na odpowiednią witrynę wirtualną, zadzwonić pod konkretny numer lub nawiązać kontakt z policją.

do kogo należy ten numer telefonu

Po pierwsze, zrezygnujmy z przeglądania książek telefonicznych, bo one już od dawna nie spełniają najważniejszych funkcji. Lepiej postąpimy, gdy skorzystamy z sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni znajdziemy już odrębne portale internetowe, które zajmują się jedynie numerami telefonów – poznają je, określają i zaznaczają, do jakiej osoby one należą. Wejdźmy koniecznie na taką witrynę i potem wpiszmy do odpowiedniej komórki numer telefonu, który ciągle do nas telefonuje. Prawdopodobnie błyskawicznie otrzymamy odpowiedź mieszczącą dane na temat danego numeru. Warto zauważyć, że takie portale są uzupełniane nie tylko przez swoich właścicieli, ale również przez zwykłych internautów. Oni komentują numery, piszą, do jakiej osoby one należą i ustalają, czy będą one bezpieczne. My również możemy publikować komentarze o różnorodnych numerach, by w pewnym sensie uprościć życie innym osobom. Z pewnością powinniśmy to robić właśnie w sieci.

Jeżeli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie znaleźć go przez internet. Mnóstwo witryn internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto jest właścicielem danego numeru, dlatego musimy tylko wziąć informacje z tych stron. Czyńmy tak zawsze, gdy zaczniemy się zastanawiać, czy powinniśmy spokojnie odebrać swoją komórkę. Lepiej w końcu zawsze dmuchać na zimne.