Telefony komórkowe pojawiły się na rynku już wiele lat wstecz, a mimo to wciąż są wyjątkowo popularnymi urządzeniami. Wszyscy dzwonią z nich praktycznie bez przerwy, by porozumieć się z przyjaciółmi, wysłać im wiadomość albo usłyszeć znajomy ton głosu. Niestety, nawet popularne komórki mogą być nierzadko jakimś niebezpieczeństwem, ponieważ z nich dzwonią także bandyci oraz naciągacze. Oni dzwonią z nieznanych nikomu numerów, które jednak można dość szybko odkryć.

Oczywiście najprościej byłoby zatelefonować pod nieznany numer, jednak zwykle taki czyn nie będzie zbyt pożyteczny. Jeżeli on się nie sprawdza, bo dzwoniący nie odbiera, należy inaczej rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasami trzeba tylko wklepać numer telefonu do wyszukiwarki internetowej i zajrzeć potem na różnorodne portale, aby odkryć rozmówcę. Są nawet specjalistyczne strony internetowe, jakie skupiają u siebie praktycznie wszystkie dziwne numery telefonów, opisują je i wystawiają im oceny. Internauta może z tych stron skorzystać, a także własnoręcznie napisać opinię o niebezpiecznym numerze. A jeżeli jednak taka strona nie posłuży danej osobie, a tę osobę dalej będą nękać ciągłe telefony, zawsze może ona zgłosić się na komendę. W pewnych momentach na pewno warto tak zadziałać, aby zobaczyć się, co to za numer dzwonił i poznać tożsamość nieznanego rozmówcy. Nękające telefony nie mogą być w końcu czymś dobrym, więc warto z nimi walczyć.

W obecnych latach praktycznie wszystko da się już bez problemu rozwiązać. Choćby teoretycznie nieznane numery można szybko rozpoznać, aby ocenić, czy będą one na pewno niegroźne. W takim celu wystarczy odwiedzić odpowiednią witrynę wirtualną, zatelefonować pod nieznany numer lub skontaktować się z komendą.

W jaki sposób wyszukać numer telefonu który do mnie dzwonił?

Rejestrujesz znany ci dzwonek twojego telefonu komórkowego, lecisz do aparatu, naciskasz guzik „odbierz”, a odzywa się głucha cisza. Sądzisz, iż dzwoniący się omylił, ale dziwny numer dzwoni po raz drugi, a sprawa zaczyna się później powtarzać, a Ty zastanawiasz się jak sprawdzić czyj to numer. Te wydarzenia powinny cię przestraszyć chociażby na tyle, byś odnalazł nieznajomy numer. Dokonasz tego naprawdę prędko i bezproblemowo.

Na początku połącz się z siecią i wejdź do internetowego świata, bo to dokładnie z sieci będziesz musiał zrobić użytek. Wyszukaj stronę wirtualną trudniącą się odnajdywaniem oraz komentowaniem numerów, a potem spojrzyj na nią, sprawdzając, jak należy ją przetestować. Bardzo prędko doinformujesz się wtedy, jak wyszukać telefon który do mnie dzwonił, więc zareagujesz tak jak należy. Wklepiesz dzwoniący do ciebie numer telefonu do właściwej rubryki umieszczonej na stronie, a następnie w odpowiedzi otrzymasz informacje na temat posiadacza konkretnego numeru. Pewne z nich są pisane przez samych właścicieli portali, a inne przez zwykłych ludzi, jacy otrzymywali podobne, głuche połączenia. Wysłuchaj ich, a odkryjesz swojego natręta.

Portali opisujących wszystkie numery komórek jest naprawdę dużo, także możesz automatycznie skorzystać z paru z nich, aby uzyskać ogromną ilość informacji. Zanalizuj je i samodzielnie wywnioskuj, do jakiej osoby przynależy numer, jaki nieustannie do ciebie wydzwania.