Jeśli nasz telefon brzęczy, zwyczajnie go odbieramy. Jednak czasami nie wiemy, czy możemy to na pewno zrobić, ponieważ obcy nam jest numer, który pokazuje się na urządzeniu. Najczęściej chcemy odkryć posiadacza obcego numeru, więc sięgamy po telefon, a wówczas rozmowa nierzadko zostaje przerwana. Da się jednak w inny sposób poznać dzwoniącego rozmówcę. A jak to zrobić?

Po pierwsze, zaniechajmy przeglądania książek z numerami, bo one już od lat nie spełniają najważniejszych zadań. Dobrze zrobimy, gdy skorzystamy z sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej przestrzeni napotkamy dziś odrębne strony wirtualne, jakie interesują się wyłącznie numerami – odkrywają je, określają i piszą, do kogo one mogą należeć. Wejdźmy więc na tego typu witrynę i następnie wklepmy do jej komórki numer, jaki nieustannie do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie otrzymamy odpowiedź zawierającą informacje na temat danego numeru. Warto zauważyć, że tego typu portale są uzupełniane nie jedynie przez swoich właścicieli, bo również przez normalnych ludzi. Oni komentują numery, piszą, do kogo one należą i ustalają, czy są one niegroźne. My sami również możemy pisać komentarze o nietypowych numerach, aby w jakimś stopniu uprościć życie innym osobom. Z pewnością warto to robić właśnie w sieci.

Jeśli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie znaleźć go przez internet. Mnóstwo portali internetowych pokaże nam konkretnie, kto może być właścicielem danego numeru, dlatego musimy tylko wziąć informacje z takich witryn. Czyńmy tak zawsze, gdy zaczniemy się zastanawiać, czy możemy spokojnie odebrać swoją komórkę. Dobrze bowiem zawsze dmuchać na zimne.

Sposoby na odkrycie właściciela numeru telefonu

Komórki pojawiły się na świecie już mnóstwo miesięcy wstecz, a i tak wciąż są najpopularniejszymi sprzętami. Wszyscy dzwonią z nich praktycznie bez przerwy, by skontaktować się z przyjaciółmi, przesłać im sms-a lub usłyszeć czyiś ton głosu. Niestety, nawet te niezwykłe telefony są czasami pewnym zagrożeniem, bo z nich dzwonią również bandyci oraz wyłudzacze. Oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, które jednak można dość prędko rozpoznać co to za numer.

Oczywiście najłatwiej byłoby zadzwonić pod nieznany numer, jednakże zwykle taki czyn nie będzie zbyt efektywny. Jeżeli on nie działa, bo dana osoba nie odbiera, trzeba w inny sposób sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasem wystarczy tylko wklepać numer do wyszukiwarki wirtualnej i zajrzeć potem na różnorodne strony, by odkryć rozmówcę. Istnieją już nawet specjalne strony wirtualne, jakie mieszczą w sobie niemalże wszystkie dziwne numery, opisują je oraz wystawiają im oceny. Każdy może z nich zrobić użytek, a także własnoręcznie napisać opinię o niebezpiecznym numerze. A jeżeli jednak specjalna witryna nie pomoże jakiejś osobie, a tę osobę wciąż będą martwić głuche telefony, zawsze może ona zgłosić się na komendę. W skrajnych sytuacjach na pewno warto tak zrobić, by dowiedzieć się, co to za numer dzwonił oraz poznać tożsamość nieznanego rozmówcy. Nękające telefony nigdy nie są w końcu czymś dobrym, więc trzeba z nimi zawalczyć.

W obecnych latach praktycznie wszystko można już bez problemu załatwić. Nawet teoretycznie nieznane numery da się błyskawicznie rozpoznać, aby ocenić, czy są one na sto procent niegroźne. W tym celu należy odwiedzić specjalną witrynę internetową, zatelefonować pod konkretny numer albo nawiązać kontakt z komendą.